20:48

FIND JOY IN YOURSELF

FIND JOY IN YOURSELF

Ostatnio rzadko tutaj bywam i pewnie nie muszę się tłumaczy jaki jest tego powód. Najgorsze jest to, że brak pomysłu na to, co napisać rośnie wprost proporcjonalnie do długości przerwy, jaką sobie funduję od bloga, a w efekcie potrafię siedzieć pół godziny nad otwartą kartą z nowym postem nie mając nawet pojęcia jak go nazwę. Ach, te problemy blogerki. :)

Szczęście. Całkiem proste słowo, prawda? Każdy definiuje je inaczej, ale nadal nie każdy czuje się szczęśliwy. Przeszło mi przez myśl, że tak naprawdę często nie doceniamy tego, co mamy, a zamiast tego wymyślamy sobie niepotrzebne problemy, które dodatkowo odsuwają nas od bycia szczęśliwymi. Przepis na szczęście nie jest skomplikowany, czasami wystarczy tylko zmienić myśli i swoje nastawienie. Nie możemy polegać na innych, gdyż wszystko zależy on nas i na samym początku to my musimy znaleźć je w sobie.

Przestań się martwić i myśl pozytywnie. Nic nie da zamartwianie się nad tym co się stało, ani nad tym co się może stać. Trzeba żyć chwilą, dniem dzisiejszym i nie zastanawiać się zbyt wiele. Czasami może dobijać nas przeszłość - możemy próbować zbierać jej potłuczone kawałki, ale możemy też je zostawić i iść dalej. Codziennie żyj pełnią życia i ciesz się każdą chwilą, jak to tylko możliwe. Nie pozwól, by zmartwienia oddaliły Cię od radości dzisiejszego dnia. I pamiętaj, że stajemy się tym, co myślimy.

"W drodze do szczęścia nie napotykasz żadnych przeszkód, prócz tych, które 
sam wzniesiesz w myślach i wyobraźni."
Joseph Murphy

"Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować swoje myśli. 
Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego, co jest w nas samych."
Dale CarnegieDoceniaj każdy szczegół. Czasami wymagamy zbyt wiele, przez co naszej uwadze umyka to, ile szczęścia mamy na co dzień. Bądź wdzięczny za to, gdzie jesteś i kim jesteś. Za rodzinę, przyjaciół, zdrowie. Skup się na tym, co masz, a nie na tym, czego Ci brakuje. Ciesz się z każdej małej rzeczy, którą los stawia Ci na drodze, a na pewno Twoje życie będzie szczęśliwsze.

"Spraw, żeby twoje wybory miały znaczenie. Rób to, co daje Ci szczęście. Powiedz ludziom, 
których kochasz, że ich kochasz. Nie czekaj na lepszy moment. Zrób to teraz."
Cathy Kelly


Dziel się szczęściem. Nie wiem jak Wy, ale ja głęboko wierzę w to, że ile dajemy od siebie, tyle do nas wraca. Myślę, że zasada ta podobnie działa w przypadku radości. Im więcej dajemy jej innym - tym więcej do nas wraca, a w efekcie im więcej jej przyciągamy, tym więcej otrzymujemy i mamy dla siebie.  Będąc pozytywnymi rozsiewamy dobrą energię wokół i sprawiamy że nam i innym żyje się lepiej.

"Dawaj to, co chcesz otrzymać. Jeśli pragniesz szczęścia, uszczęśliwiaj innych."
Russell Simmons
t-shirt H&M / buty ADIDAS / spódniczka NN
Zdjęcia są z końca kwietnia, więc troszkę się od tego czasu zmieniłam hihi.

Już prawie zapomniałam o wynikach konkursu z Książką pod tytułem, ale wreszcie są! Przepraszam, że musieliście tak długo czekać, no ale cóż... lepiej późno niż wcale, prawda? :) Dziękuję też wszystkim za zgłoszenia, nawet nie przypuszczałam, że okażecie tak duże zainteresowanie! Nie martwcie się, wkrótce kolejny konkurs i kolejna szansa na wygraną. :)
Wygrywa....
Daria !!! Gratuluję!


 instagram: neferis / snapchat: neferis /  ask: neferis21:59

3 OOTD FOR FALL

3 OOTD FOR FALL
Wrzesień zaczął się naprawdę świetnie! Powrót do szkoły może nie każdemu miło się kojarzy, jednak dla mnie jest to nowy etap i rozdział w życiu. Hahah, może zabrzmiało to aż zbyt poważnie, ale właśnie tak się czuję przez te wszystkie zmiany, które ostatnio miały miejsce. Po pierwszym tygodniu w szkole mogę powiedzieć, że jak na razie nowe liceum całkiem mi się podoba, a klasa lepsza trafić mi się nie mogła! Czasami aż ciężko mi uwierzyć, że znamy się tylko kilka dni, bo dogadujemy się świetnie i często mam wrażenie, jakbym ich znała już od dawna. Wiem, że to teraz czytają, więc pozdrowienia misie! ♥
Jedynym minusem jest dla mnie to, że zbliża się jesień. Moje dwie ulubione pory roku minęły i znowu robi się zimno, szaro i deszczowo. Zdecydowanie bardziej lubię słońce i upały, a na czas jesieni i zimy mogłabym zapaść w hibernację i obudzić się dopiero w marcu (najwcześniej). Niestety nie da się tak przeskoczyć i trzeba jakoś przeżyć te chłodne miesiące. Dzisiaj mam dla Was kilka zestawów na takie właśnie chłodniejsze dni. Który podoba Wam się najbardziej? :)

 #1


 koszula KLIK / marynarka KLIK / spódniczka STRADIVARIUS

#2

 

 kurtka KLIK / bluzka KLIK / futerko KLIK / spodnie BERSHKA / naszyjnik KLIK / bransoletka KLIK


 #3 koszula KLIK / sweter KLIK / spodnie C&A / bransoletka KLIK

KUPON DO SOUFEEL: BLOG5
(-5% na zakupy :) )

Jak u Was po pierwszych dniach szkoły?
Który zestaw najbardziej Wam się podoba? 


 instagram: neferis / snapchat: neferis /  ask: neferis

Copyright © 2016 Alexandra K , Blogger